Juomatarviketukku Lappo Oy | Kulkuripellontie 5 21420 Lieto | +358 50 526 3100 | [email protected]

Hana PVC käymisastiaan

(4 tuotearviota)

3,24 

Tuotenumero 50404700 Tuoteryhmät ,

PVC-muovista valmistettu hana muovisiin käymisastioihin tiivisterenkailla. Sopii korkeintaan 10 mm paksuille seinämille.

Varasto loppu

Haluatko ilmoituksen sähköpostiiisi kun tuotetta on jälleen varastossa?

Kuvaus

PVC-hana

Perusmallin hana muoviastioihin joiden seinän paksuus on korkeintaan 10 mm. Hanassa on muotoiltu kahva on/off-merkinnöin. Mukana 2 kpl tiivisteitä, joista toinen varatiiviste. Asennetaan tiiviste seinämän ulkopuolella.

  • Läpiviennin halkaisija 25 mm
  • Suurin seinän paksuu 10 mm
  • Kierteen kokonaispituus 25 mm
  • Tiivisterenkaan halkaisija 3 mm

Lisätiedot

Paino 0,1 kg

4 arviota tuotteelle Hana PVC käymisastiaan

  1. Miiksu

    Antaisin neljä tähteä jos ei olisi mennyt edellinen rikki kierteiden kohdalta. Suosittelen kuitenkin koska halpa ja saa suuttimen tähän.

  2. m

    Käypä varuste, mutta hanan omat viivisteet eivät tahdo pitää kunnolla. Suosittelen vahvasti hankkimaan pussillisen 36mm x 26mm x 5mm O-renkaita näiden kanssa.

  3. Kalja-Keijo

    Sulatin kuumalla piparkakkumuotin palalla sopivan reiän muoviseen käymisastiaani ja iskin tämän siihen reikään. Aluksi vettä pääsi vuotamaan läpi (hyvä, että testasin vedellä ensin), mutta kun siirsin o-renkaan toiselle puolelle käymisastiaa niin eipä ole nestettä tihkunut lävitse, ja hyvin on toiminut! Juuri nyt poika pörisemässä ja kaikki kohdallaan.

  4. Urmas

    Helppo laittaa sekä toimi hyvin!

Lisää arvio

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Yhteensopivia tuotteita

No results found.